W dniu 7.06.2022 r. odbył się VI Gminny Konkurs Pięknego Czytania, zorganizowany przez  GBP.

W konkursie wzięli udział  uczniowie:

Martyna Duda, Kacper Jurek, Michał Konopka, Diana Franczyk, Emilia Tworek, Oliwia Kozielec - SP im. ks. J. Twardowskiego w Tylmanowej Zawodzie;

Magdalena Giemzik, Mateusz Rusnarczyk, Weronika Chryczyk, Dorota Mikołajczyk, Karolina Luberda, Anna Jamińska - SP im. ks. prof. J. Tischnera w Ochotnicy Dolnej Skrodne;

Eliza Niedzielska, Amelia Nowak, Franciszek Noworolnik, Lena Piszczek, Marzena Gaździak - SP im. Mjra Henryka Sucharskiego w Tylmanowej;

Kinga Królczyk, Helena Błachut, Hubert Chrobak, Filip Kiełbasa, Oliwia Chrobak, Gabriela Groń - SP im. Marii Konopnickiej w Ochotnicy Górnej;

Anna Gołdyn, Martyna Pawlik, Kamila Chlipała, Natalia Rusnarczyk - NSP im. Bohaterów Krwawej Wigilii w Ochotnicy Dolnej Młynne;

Dagmara Chryczyk, Patrycja Konopka, Aleksandra Faltyn, Hubert Chlipała, Aleksandra Dąbrowska, Kinga Rapciak - SP im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej Centrum.

Komisja w składzie: Halina Ziemianek – Przewodnicząca Komisji Oświaty, Wychowania, Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Lucyna Czubernat – Instruktor z Biblioteki Powiatowej, Iwona Faltyn – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu, Renata Chryc – Bibliotekarka biblioteki w Waksmundzie, Monika Jagieła – Kierownik Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej przesłuchała 33  uczestników.

Uczestnicy konkursu zaprezentowali fragmenty z wylosowanych książek.

Ocenie podlegała: dykcja, interpretacja tekstu, płynność, intonacja, emocjonalne podejście do czytanego tekstu, uzdolnienia aktorskie.

Komisja wyłoniła laureatów :

Kategoria I  -  klasy I-III :

Mistrz czytania – Kinga Królczyk

II miejsce – Amelia Nowak

III miejsce – Anna Goldyn

Kategoria II – klasy IV –VI :

Mistrz czytania – Dorota Mikołajczyk

II miejsce – Weronika Chryczyk

III miejsce – Filip Kiełbasa

Kategoria III kl. VII - VIII :

Mistrz czytania – Karolina Luberda

II miejsce – Marzena Gaździak

III miejsce – Anna Jamińska

Nagrody wręczył Wójt Gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk. Pan wójt gratulując uczestnikom konkursu podkreślił, że czytając książki już są wygranymi, bo to właśnie czytanie jest jednym z najpiękniejszych wynalazków człowieka, który sprawia, że można poczuć się szczęśliwym i wolnym. Kierowniczka GBP Monika Groń zaznaczyła, że punktacja jury była bardzo wyrównana i wszyscy swoim występem zasłużyli na wysokie miejsca.

Wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom dziękujemy za przybycie i serdecznie gratulujemy.