WITAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

bip_logo_pomn1_grad.jpg

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Dolnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Górnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Tylmanowej

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

logo_KiDN.jpg

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych"

bn_logo_210.jpg

bn_nprcz_210.jpg

wbiblpl_210.jpg

Kraszewski.jpg

Zakup sprzętu komputerowego dofinansowany
przez Instytut Książki w ramach Programu
„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017”

Statystyki strony

 • Liczba odsłon:486,096
 • Liczba wejść:20,560

  2.06.2022 r. uczniowie SP z Ochotnicy Górnej i Ochotnicy Dolnej Centrum z klas V - VI uczestniczyli w spotkaniu z autorką książek dla dzieci i młodzieży, tłumaczką literatury szwedzkiej, dziennikarką Radia Kraków - panią Barbarą Gawryluk.

  Pani Barbara opowiadała o swoich książkach, ich bohaterach, o tym jak powstawały. Przekonywała, że wszystkie opisane historie, zdarzyły się naprawdę. Tematy do nich czerpie ze swojej pracy dziennikarskiej.

  Autorka przybliżyła treść kilku swoich książek m.in. „Teraz tu jest nasz dom”, w której ukazała prawdziwą, wzruszającą historię rodziny uciekającej z Ukrainy przed wojną. Duże zainteresowanie wzbudziły także książki: „Dżok – legenda o psiej wierności” oraz „Baltic - pies, który płynął na krze" opowiadające o losach przerażonego psa i o rodzącej się w najtrudniejszych warunkach miłości między psem a człowiekiem.

  Bardzo miłe i ciekawe spotkanie zakończyło się wspólnymi fotografiami, a uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki z autografami pisarki.

  Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu Promocja czytelnictwa  pn. „Jak nie czytam, jak czytam!”

  Galeria: