W dniu 20 maja 2022r. odbyły się dwa spotkania autorskie, zorganizowane przez GBP. Jedno z uczniami klas I-III ze szkoły podstawowej w Ochotnicy Dolnej - Młynne, drugie z uczniami klas II i III ze szkół podstawowych Centrum, Skrodne oraz z wychowankami OREW. Spotkania poprowadziła zaprzyjaźniona z biblioteką i Ochotnicą autorka wielu książek i opowiadań dla dzieci Ewa Stadtmuller. Pani Ewa w bardzo ciekawy sposób opowiadała bajki i historyjki przy pomocy przesympatycznych pacynek i pluszowych zwierzaków. Dzieci rozwiązywały mnóstwo zagadek i wspólnie z autorką układały wiersze i rymowanki. Ogromne zainteresowanie wzbudziła bajka o dwóch ośmiornicach, a także odegrana przez uczniów scenka pt. „Chore lwiątko”, która zachęcała do wzajemnej pomocy. Następnie dzieci namalowały piękne bajkowe zwierzaki. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i w związku z tym, że trudno byłoby wybrać spośród nich najciekawsze i najładniejsze, pani Ewa wraz z kierowniczką biblioteki wylosowały zwycięskie prace. Książkowe nagrody otrzymały: Karolina Chrobak, Julita Gołdyn, Katarzyna Rachwalik, Martyna Pawlik i Julia Królczyk.

Na zakończenie fantastycznego spotkania, uczestnicy  zakupili książeczki oraz otrzymali pamiątkowe zakładki z autografem pisarki.

Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu Promocja czytelnictwa  pn. „Jak nie czytam, jak czytam!”