W dniu 27 kwietnia 2022 roku miały miejsce trzy spotkania autorskie zorganizowane przez GBP dla uczniów klas III i V ze szkół podstawowych w Tylmanowej. Gościem była pisarka Jolanta Reisch – Klose. Spotkania odbyły się z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Autorka prezentując swoją twórczość dowodziła, że w książkach można znaleźć wiele ciekawych informacji, wniknąć w świat fantazji, nauki i przyrody, książki mogą być też lekarstwem dla smutnych uczuć. Następnie uczniowie klasy III mieli za zadanie zaprojektować i namalować ilustrację do ulubionej książki. Za piękne prace nagrody książkowe otrzymali: Kacper Jurek, Rozalia Drozdowska, Maksymilian Kotowicz. W wyniku zaproponowanych przez panią Jolantę ciekawych ćwiczeń redakcyjnych, uczniowie klasy V wymyślali opowiadania. Wyróżnienia i nagrody książkowe otrzymali: Szymon Adamczyk, Michał Polczyk, Lena Piszczek i Mateusz Nawara.

Na zakończenie interesującego spotkania uczniowie zadawali autorce mnóstwo pytań i otrzymali autografy na specjalnie przygotowanych zakładkach oraz na zakupionych książkach.

Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu Promocja czytelnictwa  pn. „Jak nie czytam, jak czytam!”