W dniu 21 kwietnia w WOK w Ochotnicy Dolnej odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Izabelą Skrzypiec-Dagnan, zorganizowane przez GBP w Ochotnicy Dolnej.

Pani Izabela z wykształcenia jest historykiem sztuki, pracuje jako muzealnik. Pisze powieści obyczajowe i romantyczne. Jest laureatką wielu konkursów prozatorskich i poetyckich.

Autorka z pasją zaprezentowała swoją twórczość pisarską, przeczytała kilka fragmentów z najnowszej powieści i zdradziła o czym będzie kolejna, która ukaże się jesienią. Pani Izabela opowiadała o swoim zamiłowaniu do malowania ikon, tworzenia w ceramice, układania pięknych kompozycji roślinnych w szklanych słojach. Z okazji trwającego Tygodnia Ekologii pisarka przybliżyła wiele ciekawostek o ekologii i początkach sadzenia roślin w szkle.

Na zakończenie uczestnicy zakupili książki z autografem autorki.

W dalszej części spotkania Pani Izabela pokazywała i instruowała jak prawidłowo założyć własny las w słoiku i jak o niego dbać. Uczestnicy ochoczo wzięli się do pracy i powstały piękne, roślinne kompozycje.

Spotkanie było bardzo ciekawe, a  warsztaty sprawiły wszystkim wiele radości.

Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu Promocja czytelnictwa  pn. „Jak nie czytam, jak czytam!”