Dzień Kobiet i Mężczyzn 2024

W sobotni wieczór 9 marca w budynku WOK-u w Ochotnicy Dolnej odbył się Dzień Kobiet i Mężczyzn zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej.
Na scenie wystąpił Teatr „Coz teroz będzie?” z Białki Tatrzańskiej. To już ich trzeci występ w naszej gminie. Mieliśmy przyjemność wysłuchać spektaklów pt. „Siedem grzechów głównych po góralsku” oraz „Gwołtu, co się nie robi!”. Tym razem przygotowali ich najnowszą sztukę teatralną pt. „Boscy Panowie. Rzec o Gazdak i Ceprak”, autorstwa Andrzeja Kurca. Spektakl wyreżyserowała Maria Kuruc – kierowniczka grupy, która jest również Zastępcą Wójta w Bukowinie Tatrzańskiej.
Akcja utworu dzieje się współcześnie w jeden z podhalańskich miejscowości. Do góralskiej rodziny przyjeżdżają turyści z Warszawy. Co z tego wyniknie?
Sztuka pokazuje różne sytuacje, traktując z dużym przymrużeniem oka zarówno miejscowych górali, jak i przyjezdnych turystów. To spektakl o góralskich przywarach, słabościach, udawaniu, zachłanności, dwulicowości, o majątkach, tradycji i miłości, która zwycięża.
Artyści przedstawili zgromadzonym pełną humoru sztukę, wspartą świetną grą aktorską, za którą otrzymali od publiczności owację na stojąco.
W trakcie spotkania Kierownik GBP Monika Groń wraz z Wójtem Gminy Ochotnica Dolna Tadeuszem Królczykiem uroczyście wręczyli dyplomy i nagrody laureatom konkursu na Najaktywniejszego Czytelnika 2023 roku.
Na zakończenie wszystkie Panie otrzymały z rąk Pana Wójta tulipany, a dla wszystkich mężczyzn został przygotowany koszyk ze słodkościami.
Serdecznie dziękujemy za przybycie Tadeuszowi Królczykowi Wójtowi Gminy Ochotnica Dolna, Krzysztofowi Jurkowskiemu Zastępcy Wójta Gminy Ochotnica Dolna, Wesławowi Maciądze Sołtysowi Ochotnicy Górnej, Janowi Ligasowi Słotysowi Tylmanowej, który jest również kierownikiem stowarzyszenia „Wiecznie Młodzi”, seniorom ze stowarzyszenia  Klub Seniora „Wiecznie Młodzi”, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Ochotnicy Dolnej, a także wszystkim uczestnikom.

Wszystkim Paniom i Panom z okazji ich święta życzymy wszystkiego co najlepsze!