WITAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

Komunikat o błędzie

Notice: Undefined offset: 1 w counter_get_browser() (linia 70 z /home/hosting21/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).

W dniu 6 listopada 2018 roku w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej miał miejsce XVI Gminny Konkurs Recytatorski upamiętniający 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, zorganizowany przez Komisję Oświaty, Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminną Bibliotekę Publiczną w Ochotnicy Dolnej oraz Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej. Konkurs obejmował recytację utworów o tematyce patriotycznej w języku literackim i gwarowym w trzech kategoriach wiekowych.

Po etapie szkolnym do gminnego konkursu zakwalifikowali się:

Język literacki:

Michał Topolski, Kinga Ligas, Klaudia Potok z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. mjra H. Sucharskiego z Tylmanowej;

Konrad Gromala, Joanna Udziela ze Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego  w Tylmanowej;

Kinga Syjud, Antoni Tarchała, Maria Rozmus ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej;

Łucja Urbaniak, Maria Jagieła, Martyna Chryczyk z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Krwawej Wigilii w Ochotnicy Dolnej – Młynne;

Dorota Mikołajczyk, Marek Mikołajczyk, Roksana Gołdyn ze Szkoły Podstawowej im. ks. prof. J. Tischnera w Ochotnicy Dolnej;

Amelia Górna, Kacper Chrobak, Nikodem Franczyk ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Ochotnicy Górnej.

Język gwarowy:

Martyna Furca, Katarzyna Bulanda ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Ochotnicy Górnej.

Kacper Gołdyn, Paulina Czajka, Karolina Puchomirska ze Szkoły Podstawowej im. ks. prof. J. Tischnera w Ochotnicy Dolnej;

Anna Brzeźna z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Krwawej Wigilii w Ochotnicy Dolnej – Młynne;

Michał Brzeźny ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej;

Jakub Gabryś z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. mjra H. Sucharskiego z Tylmanowej.

Komisja konkursowa w składzie:

Agnieszka Wójtowicz – emerytowana nauczycielka języka polskiego, Lucyna Czubernat – bibliotekarka z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu, Marzena Kruczek – nauczyciel, założyciel sieci przedszkoli Bajkowy Świat z Białki Tatrzańskiej, Rozalia Urbaniak – przedstawicielka Związku Podhalan z Ochotnicy Dolnej – oceniała uczestników, kierując się następującymi kryteriami: dobór repertuaru (wartość artystyczna i wychowawcza utworu oraz dostosowanie do możliwości wykonawczych uczestnika), interpretacja utworów, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny i wyłoniła zwycięzców:

Język literacki:

Kat. I

I miejsce Dorota Mikołajczyk

II miejsce Łucja Urbaniak

III miejsce Michał Topolski

Kat. II

I miejsce Kacper Chrobak

II miejsce Marek Mikołajczyk

II miejsce Maria Jagieła

III miejsce Antoni Tarchała

Kat. III

I miejsce Nikodem Franczyk

II miejsce Martyna Chryczyk

III miejsce Maria Rozmus

Język gwarowy:

Kat. I

I miejsce Kacper Gołdyn

II miejsce Martyna Furca

III miejsce Jakub Gabryś

Kat. II

I miejsce Paulina Czajka

Kat. III

I miejsce Karolina Puchomirska

II miejsce Michał Brzeźny

III miejsce Katarzyna Bulanda

W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły z Gminy Ochotnica Dolna.

Nagrody wręczyła Komisja konkursowa  oraz kierownicy GBP oraz WOK.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Galeria: