WITAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

Komunikat o błędzie

Notice: Undefined offset: 1 w counter_get_browser() (linia 70 z /home/hosting21/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).

REGULAMIN

III GMINNEGO KONKURSU PIĘKNEGO  CZYTANIA

 

Organizatorem konkursu jest

Gminna Biblioteka Publiczna w Ochotnicy Dolnej

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Ochotnica Dolna.

 

Cele konkursu:

- Doskonalenie umiejętności pięknego czytania.

- Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

- Promowanie ciekawych książek z zakresu literatury dziecięcej i młodzieżowej.

- Rozwijanie twórczych talentów.

 

Uczestnicy będą oceniani w trzech kategoriach wiekowych:

- kategoria I – uczniowie klasy I - III

- kategoria II – uczniowie klasy IV – VI

- kategoria III – uczniowie klasy VII oraz klasy II i III gimnazjum.

 

Konkurs rozgrywany będzie w dwóch etapach:

 I – ETAP SZKOLNY - organizacja etapu szkolnego według uznania nauczycieli – wyłonienie   finalistów  (maksymalnie dwóch  z każdej kategorii wiekowej)

 

II – ETAP – FINAŁ – przesłuchanie finalistów  w Wiejskim Ośrodku Kultury  w Ochotnicy Dolnej 22 maja 2018 roku o godzinie 10:00.

 

Uczestnicy losują tytuł książki,  z której czytają przygotowany przez siebie fragment zawierający dialog i opis – wykaz książek (załącznik nr 1).

 

Ocenie podlega: dykcja, interpretacja tekstu, płynność, intonacja, emocjonalne podejście do czytanego tekstu, uzdolnienia aktorskie. Limit czasu – do 3 minut.

Jury wyłoni po jednym laureacie z każdej kategorii wiekowej, który otrzyma tytuł Mistrza Czytania.

Wyniki  zostaną ogłoszone po zakończeniu konkursu.

Dla uczestników i laureatów przewidziane są dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

 

Zgłoszenia uczestników do dnia  9 maja 2018 r.  

proszę kierować listownie na adres :

Gminna Biblioteka Publiczna w Ochotnicy Dolnej

Os. Dłubacze 173 B

34-452 Ochotnica Dolna

Lub elektronicznie: gbp.ochotnicadolna@op.pl 

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany daty i godziny konkursu, o czym uczestnicy zostaną wcześniej poinformowani.

Załącznik nr 1

          

 

 

Wykaz książek do  Gminnego Konkursu Pięknego Czytania:

 

I kategoria: SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY   I – III

 

  1. LEGENDY POLSKIE Od Tatr do Bałtyku – wybór i oprac. Ewa Stadtmuller;
  2. Jan Paweł II czyli jak Karolek został Papieżem – Joanna Krzyżanek;
  3. Szkolne przygody Pimpusia Sadełko – Maria Konopnicka.

 

II kategoria: SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY   IV – VI

 

  1. Dzieci Ojczyzny – Maria Dąbrowska;
  2. Czarodzieje mogą wszystko – Dariusz Chwiejczak.
  3. Zdarzyło się w Polsce: Piastowskie orły, Od morza do morza, Husarskie skrzydła, Walka o wolność, Odzyskana niepodległość –Grażyna Bąkiewicz, Kazimierz Szymeczko, Paweł Wakuła /wybór;

 

III kategoria: SZKOŁA PODSTAWOWA KLASA VII oraz GIMNAZJUM

 

  1. Pozłacana rybka – Barbara Kosmowska;
  2. Gorzka czekolada – Paweł Beręsewicz, Barbara Kosmowska i inni;
  3. Zdarzyło się w Polsce: Piastowskie orły, Od morza do morza, Husarskie skrzydła, Walka o wolność, Odzyskana niepodległość –Grażyna Bąkiewicz, Kazimierz Szymeczko, Paweł Wakuła /wybór.