W dniu 22 kwietnia na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej, odbyło się sympatyczne i pełne wzruszeń spotkanie autorskie z pisarką, tłumaczką literatury ukraińskiej, blogerką, inicjatorką wydarzeń kulturalnych i kulinarnych pochodzącą z Ochotnicy - Renatą Rusnak. Swoją obecnością zaszczycili nas także Wójt Gminy Pan Stanisław Jurkowski, Przewodniczący Rady Pan Franciszek Ziemianek, radni: Pan Jan Jagieła, Pan Jan Franczyk, Pan Władysław Brzeźny oraz dyrektor szkoły podstawowej w Ochotnicy Górnej Pani Renata Rusnarczyk.

Podczas spotkania Pani Renata Rusnak opowiadała o początkach swojego pisarstwa, skąd czerpie inspiracje, o pierwszej samodzielnie przeczytanej książce, dzięki której już wiedziała, że to jest właśnie to - że chce pisać.

Autorka podkreślała swoje przywiązanie do piękna otaczających nas gór oraz do dawnych, kulinarnych smaków dzieciństwa. Podzieliła się z nami opowieściami swojej babci i jak na nią wpłynęły. Zaprezentowała uczestnikom swoją książkę pt. ‘Sto siedemdziesiąta pierwsza podroż Bazylii von Wilchek”, która jest skłaniającą do refleksji współczesną baśnią, napisaną z humorem i dystansem do życia.

Książka opowiada o ekscentrycznej arystokratce, niezależnej nastolatce i sekretnej walce z siłami zła. Czy podróż bohaterek jest tylko przygodą? Czy można pogodzić się ze stratą? Od czego zależy silna wola i dokąd prowadzą niewłaściwe wybory? Aby poznać odpowiedzi na te pytania zapraszamy po lekturę do naszej biblioteki!

Film z wydarzenia zrealizowany przez Gminną Telewizję Gorce można obejrzeć klikając na poniższy link: