W dniu 19 kwietnia, Gminna Biblioteka Publiczna  w Ochotnicy Dolnej zorganizowała dwa spotkania autorskie w szkołach podstawowych:  im. ks. prof. J. Tischnera w Ochotnicy Dolnej oraz w szkole im. ks. J. Twardowskiego w Tylmanowej. Spotkania poprowadziła lubelska bajkopisarka, ilustratorka Edyta Zarębska wraz z mężem Robertem Zarębskim - muzykiem i kompozytorem. Autorka przebrana za Kopciuszka w bajkowy i dynamiczny sposób opowiadała o swoim dzieciństwie, o marzeniach i jak to się stało, że została pisarką. Następnie w formie teatralnej scenki mąż pisarki zaprezentował fragment debiutanckiej książki pani Zarębskiej pt. „Opowieści Babci Gruni”, za którą w 2007 r. otrzymała  wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren organizowanym przez Fundację ABC XXI Cala Polska Czyta Dzieciom. Napisała także:  Mój pamiętnik, Zosia i fiołkowy kapelusz, Antek i  stara jabłonka, cykl książek Klub Kociaków Słodziaków: Moje ulubione dobranocki, Nieostrożny Węgielek, Niesforny Zygzaczek, Sprytny Dymek, Troskliwy Trufelek” jest również współautorką 365 bajek na dobranoc. Książki te są pełne miłości i przyjaźni, radości i przygody.

Podczas spotkania pani Edyta tworzyła ilustrację, a dzieci uruchamiając swoją wyobraźnię, zgadywały co to będzie i przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego pana Roberta  nauczyły się piosenki pt. „Mądra rzeka” opowiadającej o bibliotece i o marzeniach. Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali kolorową ilustrację z autografem autorki oraz mogli zakupić książki z podpisem. Miały miejsce także wspólne zdjęcia oraz wręczenie podziękowań i kwiatów dla pisarki.