W dniu 15 marca Gminna Biblioteka Publiczna w Ochotnicy Dolnej zorganizowała spotkanie autorskie pt. „Podróże do piękniejszej strony świata”  z zaprzyjaźnionym z nami poetą, prozaikiem, Kawalerem Orderu Uśmiechu - Andrzejem Grabowskim. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej im. majora H. Sucharskiego w Tylmanowej.

Pan Andrzej kolejny raz zafundował nam prawdziwą ucztę literacką. Lekko i z humorem podawał liczne powody do odwiedzania piękniejszej strony świata, mówił o potędze marzeń i sile wyobraźni.  Pisarz opowiadał o swojej twórczości, o inspiracjach, podróżach, pasjach. Bawił dzieci śmiesznymi wierszykami oraz ciekawymi historiami. Opowiedział o genezie powstania Orderu Uśmiechu oraz wyjaśnił, jak ważną rolę w naszym życiu ogrywa uśmiech i serdeczność względem drugiego człowieka. Chętnie wdawał się w dyskusje  i odpowiadał na liczne pytania młodych słuchaczy. Spotkanie było bardzo udane, nacechowane wartościami dydaktycznymi i wychowawczymi.

Na koniec spotkana Autor życzył nam wszystkim zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, skupienia się nad tym co jest ważne i refleksji nad swoim życiem i istotą świąt.