WITAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

Komunikat o błędzie

Notice: Undefined offset: 1 w counter_get_browser() (linia 70 z /home/hosting21/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).

     W dniu 16 stycznia 2018 roku w Bibliotece w Ochotnicy Dolnej odbyło się spotkanie, podczas którego omówiono treść jednej z książek otrzymanych od wydawnictwa AGORA w ramach akcji „Paczka Literacka”. Prowadząca spotkanie pani dietetyk Krystyna Jankowicz z pasją przekazywała porady zdrowego odżywiania, których należałoby przestrzegać już od najmłodszych  lat. Pani Krystyna często odwoływała się do publikacji pt. „Zdrowy apetyt” Anny Jelonek i Doroty Frontczak, a także podawała przykłady i rezultaty żywieniowe ze swojej rodziny oraz znajomych.

      Pani dietetyk uświadamiała uczestnikom spotkania jak ważne są śniadania, systematyczność spożywanych posiłków - nie jeden obfity wieczorem, tylko kilka w ciągu dnia. Uczyła planowania codziennego jadłospisu tak, aby dieta była zbilansowana i bogata we wszystkie składniki odżywcze niezbędne do utrzymania dobrej kondycji. Zachęcała do picia dużej ilości wody niegazowanej, najlepiej z kryształkami soli i cytryną. Waga nie zależy jedynie od tego, co spożywamy. Oprócz diety stanowią o niej również inne czynniki, takie jak płeć, geny, kondycja fizyczna oraz stan zdrowia, o który trzeba bardzo dbać. Zaburzenia odżywiania to poważny problem społeczny. Gdy kolejna dieta zawodzi, a zdrowie i samopoczucie się pogarszają, trzeba spytać o przyczynę i pamiętać, że  nadwaga lub niedowaga mogą świadczyć o chorobie.

     Uczestnikom bardzo dziękujemy za przybycie. Spotkanie było bardzo udane i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

 

 

Galeria: