WITAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

Komunikat o błędzie

Notice: Undefined offset: 1 w counter_get_browser() (linia 70 z /home/hosting21/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).

W dniu 4 grudnia 2017 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ochotnicy Dolnej odbyło się ostatnie, szóste spotkanie w ramach realizacji programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Rozwój czytelnictwa pt.: „Namaluję ci bajkę…” – czytanie i rysowanie bajek dla dzieci.

Imprezę pt. „A Mikołaj tuż, tuż…” poprowadziła Pani Lucyna Rozmus, nauczycielka klas I-III, wychowawca, z zamiłowania plastyczka. Uczestnikami było 55 uczniów klas I i II ze szkoły podstawowej w Ochotnicy Górnej, klasa I ze szkoły podstawowej Skrodne i klasa I ze szkoły podstawowej Młynne, którzy przybyli wraz z paniami: Józefą Leśnicką, Anną Wójciak, Marią Tylecką, Agnieszką Kurek i  Janiną Jagieła.

Podczas spotkania z Panią Lucyną, które obfitowało w zabawy i opowieści mikołajkowe, omówiono także ważne aspekty dobroci i dzielenia się z innymi ludźmi. Dzieci chętnie słuchały i odpowiadały jak mogą dzielić się tym co mają, np. z dziećmi dotkniętych biedą, wojną w Syrii. Wymieniano zbiórki i akcje charytatywne w których warto wziąć udział. Hasłem przewodnim tego spotkania było: każdy może zostać Świętym Mikołajem. Po zaprezentowaniu przez Panią Lucynę wykonanej pracy, uczniowie narysowali obrazki dotyczące tematu spotkania. Ze wszystkich prac wyłoniono zwycięzców: I miejsce zajęła Magdalena Plewa, II miejsce – Wiktoria Racięga, III miejsce – Nicola Rusnak. Wyróżnienia otrzymali: Piotr Chrobak i Małgorzata Plewa. Gratulujemy! Wszystkie rysunki zostaną wyeksponowane w GBP w Ochotnicy Dolnej oraz w filii w Ochotnicy Górnej. Na zakończenie zrobiliśmy wspólne, pamiątkowe zdjęcia.

Galeria: