WITAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

Komunikat o błędzie

Notice: Undefined offset: 1 w counter_get_browser() (linia 70 z /home/hosting21/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).

W dniu 26 października 2017 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ochotnicy Dolnej odbyło się piąte spotkanie w ramach realizacji programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Rozwój czytelnictwa pt.: „Namaluję ci bajkę…” – czytanie i rysowanie bajek dla dzieci.

Imprezę pt. „Zwierzak, mój przyjaciel” poprowadziła Maria Konopka, nauczycielka plastyki i języka angielskiego. Uczestnikami było 51 uczniów klas II i III ze szkół podstawowych w Tylmanowej, którzy przybyli wraz z wychowawcami: Teresą Mastalerz, Katarzyną Ziajkiewicz, Marią Ziemianek oraz Heleną Noworolnik.

Podczas spotkania Pani Maria nawiązywała do obchodzonego 4 października Światowego Dnia Zwierząt. Dzień ten ustanowiony jest w celu zmiany zachowania i stosunku ludzi do zwierząt i uświadomienia człowiekowi, że zwierzę to istota żywa, czująca, która także ma swoje prawa. Po przeczytaniu kilku bajek i opowiadań o pupilach („Czysty kotek”, „Pudel” S. Jachowicza oraz „Pies ratownik”, „Uciekinier” ze zbioru najpiękniejszych bajek o zwierzętach wyd. Elżbiety Jarmołkiewicz), wśród uczestników nastąpiła burza mózgów, podczas której dzieci zaprezentowały swoje pomysły jak dbać o zwierzęta i ustaliły Kodeks Przyjaciela Zwierząt. Następnie po zaprezentowaniu przez Panią Marię wykonanej pracy, uczniowie narysowali obrazki dotyczące tematu spotkania. Wszystkie prace były piękne, jednakże po długiej naradzie wyłoniono zwycięzców: I miejsce zajęła Anna Bednarczyk, II miejsce – Jakub Ligas, III miejsce – Zuzanna Gierczyk oraz Oliver Jurek. Na zakończenie zrobiliśmy wspólne, pamiątkowe zdjęcia.

Galeria: