W dniu 17.05.2017 r. r. odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania, zorganizowany przez  Gminną Bibliotekę Publiczną w Ochotnicy Dolnej.

W konkursie wzięli udział  uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z naszej gminy. Po eliminacjach szkolnych do etapu gminnego zakwalifikowali się:

I Kategoria szkoła podstawowa klasy I-III

1.         Maksymilian Michałczak

2.         Hanna Jargiłło /Zespół Szkolno-Przedszkolny im. majora Henryka Sucharskiego w Tylmanowej

3.         Julia Ligas kl. III

4.         Emilia Tworek kl. II /Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Tylmanowej

5.         Antoni Tarchała

6.         Kinga Rapciak /Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej -Centrum

7.         Daria Pierzga kl. II

8.         Jakub Gołdyn kl. III /Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ochotnicy Dolnej - Młynne

9.         Karolina Luberda kl. II

10.       Amelia Luberda kl. III/Szkoła Podstawowa im. ks. Prof. J. Tischnera w Ochotnicy Dolnej – Skrodne

11.       Gabriela Groń kl. IIA

12.       Oliwia Chrobak kl. II b /Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ochotnicy Górnej.

II kategoria Szkoła Podstawowa klasy IV-VI

1.         Julia Smreczek kl. V

2.         Sylwia Bulanda kl. VI /Szkoła podst. Im. M. Konopnickiej w Ochotnicy Górnej

3.         Agnieszka Bandyk kl.V

4.         Natalia Chryczyk kl. VI/Szkoła Podst. Im. ks. Prof. J. Tischnera w Ochotnicy Dolnej – Skrodne

5.         Anna Brzeźna kl. VI

6.         Martyna Chryczyk kl. VI /Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ochotnicy Dolnej – Młynne

7.         Magdalena Giemzik

8.         Tomasz Adamczyk /Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej Centrum

9.         Katarzyna Kozielec  kl. IV

10.       Hubert Janczura kl. IV / Szkoła Podst. Im. ks. Jana Twardowskiego w Tylmanowej

11.       Małgorzata Trela kl. V

12.       Urszula Mikołajczyk / Zespół Szkolno Przedszkolny im. mjra H. Sucharskiego w Tylmanowej

III Kategoria Gimnazja

1.Marta Mikołajczyk kl. I A

2.Laura Wojdyłło kl. III A / Gimnazjum nr 1 w Tylmanowej

3.Magdalena Chlebek

4.Weronika Ostowska /Gimnazjum nr 2 w Ochotnicy Dolnej

5.Julia Niewiadoma kl. IIIA

6.Katarzyna Kapłaniak kl. II /Gimnazjum nr 3 w Ochotnicy Górnej.

Komisja w składzie : Pan Przewodniczący Rady Gminy Franciszek Ziemianek, Pani Stanisława Gal – emerytowana nauczycielka języka polskiego w szkole podstawowej w Ochotnicy Dolnej, Pani Maria Bednarczyk Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu, Pani Renata Chryc – bibliotekarka z biblioteki w Nowej Białej oraz Pani Maria Franczyk Przewodnicząca Oświaty Rady Gminy, wysłuchała zaprezentowane przez 30 uczestników fragmenty książek.

Ocenie podlegała : dykcja, interpretacja tekstu, płynność, intonacja, emocjonalne podejście do czytanego tekstu, uzdolnienia aktorskie.

Komisja wyłoniła laureatów :

Kategoria I  -  klasy I-III (szkoły podstawowe) :

Mistrz czytania – Amelia Luberda

Wyróżnienia – Kinga Rapciak

Karolina Luberda

Maksymilian Michałczak

Kategoria II – klasy IV –VI :

Mistrz czytania – Agnieszka Bandyk

Wyróżnienia – Natalia Chryczyk

Katarzyna Kozielec

Kategoria III (gimnazja) :

Mistrz czytania –  Marta Mikołajczyk

Wyróżnienia – Katarzyna Kapłaniak

Julia Niewiadoma

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Pan Stanisław Jurkowski Wójt Gminy Ochotnica Dolna wręczając uczestnikom konkursu nagrody, podkreślił, iż zalety czytania książek są ogromne, wręcz gigantyczne. Książka rozbudza wyobraźnię, poszerza wiedzę i daje ogrom satysfakcji. Pan Wójt zaznaczył także, że książka jest jednym ze sposobów obrony przed negatywnym oddziaływaniem Internetu,  telewizji i reklamy.