WITAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

Komunikat o błędzie

Notice: Undefined offset: 1 w counter_get_browser() (linia 70 z /home/hosting21/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).

W dniu 27 kwietnia 2017 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ochotnicy Dolnej odbyło się drugie spotkanie w ramach realizacji programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Rozwój czytelnictwa pt. „Namaluję ci bajkę…” – czytanie i rysowanie bajek dla dzieci.

Tym razem prowadzącą spotkanie była pani Maria Konopka z Ochotnicy Dolnej, nauczycielka z zamiłowania plastyk, wychowawca, animator zabaw dla dzieci. W wolnych chwilach zajmuje się malarstwem na płótnie.

W zajęciach pt.” Kto ty jesteś? Polak mały…” uczestniczyło 54 uczniów klas III ze szkół podstawowych z Tylmanowej i Tylmanowej – Zawodzie wraz z paniami wychowawczyniami: Lucyną Rozmus, Katarzyną Ziajkiewicz, Zofią Brzeźny, Anną Piszczek.

Pani Maria przeczytała dzieciom wiersze pt.”Kto ty jesteś? Polak mały!” Władysława Bełzy, „Ojcowiznę” Stanisławy Gołdyn oraz jedną z najstarszych polskich legend o początkach państwa oraz o pochodzeniu barw narodowych, godła i pierwszej stolicy -  legendy o trzech braciach Lechu, Czechu i Rusie. Dzieci również chętnie czytały i odpowiadały na pytania wykazując się wiedzą o naszym kraju. Następnie, prowadząca spotkanie zaznajomiła uczestników z kulturą i tradycjami „naszej małej ojczyzny”, pokazując wykonane przez siebie prace. Dzieci narysowały obrazki dotyczące tematu spotkania. Po poczęstunku dla dzieci nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą pracę plastyczną. I miejsce zajął Bartłomiej Bodziarczyk, II miejsce: Martyna Kozielec, III miejsce: Jakub Twardowski.

Na zakończenie   udaliśmy się do biblioteki aby zrobić wspólne,  pamiątkowe zdjęcie. Wszystkie rysunki wyeksponowane zostaną w Filii w Tylmanowej.

"Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego"

Galeria: