WITAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

Komunikat o błędzie

Notice: Undefined offset: 1 w counter_get_browser() (linia 70 z /home/hosting21/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).

W dniu 27 kwietnia 2016 roku rozpoczęliśmy cykl Wiosennych Spotkań z Literaturą trzema spotkaniami autorskimi z Panią  Beatą Ostrowicką - absolwentką Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego, pisarką książek dla dzieci i młodzieży. Pani Beata Debiutowała w 1995 roku powieścią pt. "Niezwykłe wakacje". Od razu zdobyła uznanie krytyki i czytelników; otrzymała nagrodę sezonu wydawniczego IKAR '95 oraz wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY. Książka "Ale ja tak chcę!" zdobyła tytuł Książki Roku 2006 Polskiej Sekcji IBBY, oraz nagrodę 15. Wrocławskich Promocji Dobrej Książki za najlepszą książkę dla młodego czytelnika. Książka "Lulaki, pan Czekoladka i przedszkole" została wpisana na złotą listę Fundacji ABC, prowadzącej akcję Cała Polska czyta dzieciom.

Spotkania miały miejsce w Szkole Podstawowej im. ks. Prof. J. Tischnera w Ochotnicy Dolnej – Skrodne, w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ochotnicy Górnej oraz w Zespole Szkolno Przedszkolnym im. majora H. Sucharskiego w Tylmanowej.

Dzieci miały okazję dowiedzieć się wiele o pracy pisarza, natchnieniu, inspiracjach oraz o sposobie kreowania bohaterów literackich. Pomysły do swoich książek Beata Ostrowicka czerpie z życia. Niektóre postacie to osoby, które kiedyś spotkała na swojej drodze. Większość jej książek dla młodzieży to obraz problemów, z jakimi stykają się młodzi ludzie w okresie dojrzewania. Uczą przyjaźni i tolerancji, dlatego znajdują tylu odbiorców.

Pani Beata nawiązała doskonały kontakt z uczestnikami spotkania, którzy chętnie zadawali pytania i dzielili się swoimi opiniami o ulubionych książkach. Wśród nich były również osoby, które same próbują pisać. Pisarka namawiała je aby pokazały to światu i brały udział w konkursach literackich. Wszystkich zaś obecnych zachęcała do regularnego kontaktu ze słowem pisanym. Autorka przygotowała także dla wszystkich niespodziankę - zagadki z XVII wieku, które zaczerpnęła z różnych źródeł, gdy przygotowywała się do pisania Tajemnicy szkatułki. Wszystkie, choć trudne zostały przez młodzież rozwiązane.

Po spotkaniach uczestnicy mogli otrzymać pamiątkowy autograf oraz dedykacje do zakupionych książek od pisarki.

 

Galeria: