Dnia 7 kwietnia 2016 roku Bibliotekę Publiczną w Tylmanowej odwiedziło 36 dzieci z dwóch oddziałów zerowych z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Im. mjra Henryka Sucharskiego w Tylmanowej z wychowawczyniami. Dzieci poznawały bibliotekę buszując między regałami z książkami, słuchały głośnego czytania bajek, wykonywały zakładki do książek oraz grupowe książeczki. Podczas tych zajęć, dzieci dowiedziały się o podstawowych funkcjach biblioteki, jak gromadzi się i opracowuje księgozbiory oraz na czym polega udostępnianie książek czytelnikom. Z dużym zainteresowaniem słuchały o „Księgozbiorze podręcznym” oraz na czym polega system ustawienia książek na półkach. Po zakończeniu zajęć dzieci wyraziły chęć zapisania się do biblioteki publicznej. Poprzez zabawę i miłe spotkanie przybliżono im wiedzę o bibliotece i książce. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego spotkania.