Niestety ze względu na sytuację związaną z Covid-19 biblioteki w zeszłym roku były czasowo zamknięte (w sumie przeszło trzy miesiące), jednakże czytelnicy chętnie korzystali z zaproponowanych udogodnień i sposobów wypożyczania książek. Księgozbiory GBP  udostępniono 957 czytelnikom i wypożyczono 15550 woluminów.

30 stycznia 2021 roku rozstrzygnięto Konkurs na Najaktywniejszego Czytelnika GBP w 2020 roku.

Wśród dorosłych trzy pierwsze miejsca zdobyli: pani Teresa Kęska 132 wol., pani Elżbieta Szlaga 119 wol., pani Małgorzata Wołek 106 wol..

Wyróżnienia przyznano osobom, które wypożyczyły od 75 do 100 wol.: pan Jan Jagieła, pani Izabela Jagieła, pani Maria Jankowska, pani Kazimiera Batko, pani Beata Nogawka, pani Karolina Chrobak, pani Iwona Jagieła, pani Elżbieta Groń, pani Elżbieta Polczyk, pani Agnieszka Zabrzewska, pan Jarosław Zabrzewski, pani Teresa Faltyn, pani Małgorzata Buczek, pani Błachut Halina, pani Józefa Chlipała, pani Monika Faltyn, pani Lucyna Wygrecka, pan Roman Tabor, pani Małgorzata Chrobak, pani Małgorzata Janczura, pani Salomea Ziemianek, pani Katarzyna Kasprzak, pani Kalina Piszczek, pani Anna Zaziąbło.

Trzy pierwsze miejsca wśród dzieci i młodzieży do lat 16 zdobyli: Dominika Głód 413 wol., Helena Chlipała 159 wol., Ewa Chrobak 112 wol.

Wyróżnienia: Zuzanna Chrobak, Mateusz Nowogórski, Martyna Pawlik, Maciej Królczyk, Magdalena Szlaga, Mikołaj Buczek, Sebastian Szlaga, Oliwia Wójciak, Wiktoria Biel, Maksymilian Michałczak, Maria Udziela, Wojciech Ziemianek.

Nagrody książkowe wręczane są w bibliotekach podczas odwiedzin.

Serdecznie gratulujemy!