W dniu 20 października na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Ochotnicy Dolnej odbyło się spotkanie z uczniami klas III i IV ze szkoły podstawowej w Młynnem z bibliotekarką, pisarką opowiadań dla dzieci Moniką Luberdą. Na początku pani Monika rozmawiała z uczniami o emocjach i uczuciach, następnie przeczytała piękne i wzruszające opowiadanie o odpowiedzialności pt. „Ogródek pana Stasia”, które było wstępem do zaprezentowania kilku aplikacji mobilnych. Prowadząca radziła aby wybierać je mądrze i odpowiedzialnie, najlepiej w porozumieniu z rodzicami.

Podczas omawiania aplikacji Quiver dzieci doskonale się bawiły kolorując i ożywiając swoje prace na przyniesionych tabletach i smartfonach. Po zaznajomieniu ze Story Dice, uczniowie napisali krótkie opowiadania na podstawie wylosowanych kości. Pani Monika omówiła także aplikację QR Code, po czym uczestnicy mieli za zadanie napisać miłe rzeczy do innych osób w postaci kodu QR.

Na zakończenie pani Monika zaprezentowała Genially i grę własnego autorstwa pt. „Studnia życzeń”. Uczniowie chętnie się zaangażowali w rozwikłanie postawionych w niej zagadek.

Najciekawsze opowiadania oraz kody QR zostały nagrodzone książkami, a wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek.

Spotkanie pn. "Kto czyta książki, żyje podwójnie" zorganizowano w ramach programu Promocja czytelnictwa.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.