W dniu 22 września wraz z Moniką Sawicką - autorką książek dla dzieci i dorosłych odwiedziliśmy uczniów w szkołach podstawowych w Ochotnicy Dolnej Skrodne oraz w Ochotnicy Górnej.

Pani Monika podczas spotkania z klasami I-II opowiadała jak powstają książki, skąd czerpać inspiracje oraz o przygodach bohatera książek dla najmłoszych - pieska Kajtusia. Po spotkaniu dzieci chętnie zakupiły ksiażeczki z autografem pisarki, otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek.

Podczas drugiego spotkania pani Monika zachęcała do zapisywania swoich marzeń i podejmowania działań przybliżajacych do ich spełnienia. Pod okiem autorki klasa VI stworzyła w czteroosobowych grupach piękne książki marzeń. Pani Sawicka wybrała najlepszą, która została nagrodzona książkami. Po spotkaniu uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki do książek z autografem pisarki.

Trzecie spotkanie miało charakter patriotyczny i zorganizowane zostało z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju odbywajacego się 21 września. Pani Sawicka przeprowadziła rozmowę na temat wojen przeszłych ale też i obecnych, o ich skutkach i zagrożeniach. Autorka szczegółowo przypomniała postać Józefa Piłsudskiego i jego zasługi dla ojczyzny. Podczas warsztatów uczniowie z klas VIII wykonali książki marzeń młodych Polaków. Najlepsze prace zostały nagrodzone książkami. Po spotkaniu uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki do książek z autografem pisarki.

Spotkania były częścią zadania pn. "Kto czyta książki, żyje podwójnie" w ramach programu Promocja czytelnictwa.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.