W dniu 11 marca odbyły się dwa spotkania autorskie z uczniami szkół podstawowych z Ochotnicy Górnej, Ochotnicy Dolnej-Skrodne oraz Ochotnicy Dolnej Centrum zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ochotnicy Dolnej. Gośćmi byli pisarka Ewa Stadtmüller i ilustrator Łukasz Zabdyr. Pani Ewa napisała wiele książeczek dla dzieci. Są wśród nich zbiory opowiadań, bajki, wiersze, zagadki, scenariusze teatralne oraz opracowania znanych baśni i legend. Pan  Łukasz oprócz wykonywania ilustracji do książek i opowiadań dla dzieci jest także twórcą komiksów.

Podczas spotkania autorzy w bardzo ciekawy sposób opowiadali o swoich książkach i skąd czerpią pomysły na pisanie i ilustrowanie. Nasi goście nawiązali doskonały kontakt z uczniami. Młodzi czytelnicy stali się od razu aktywnymi uczestnikami spotkania. Pisarka czytała fragmenty swoich książek, recytowała wiersze, zadawała zagadki oraz przygotowała dla uczestników różnorodne zadania, przedstawiała scenki z wykorzystaniem licznych maskotek i kukiełek przedstawiających bohaterów jej książek. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się wykonywane przez pana Łukasza  ilustracje. Humorystyczne rysunki wywoływały na sali żywe reakcje. Pan Łukasz w prosty i dowcipny sposób wprowadził dzieci w tajniki warsztatu rysownika i zdradził tajemnicę jak z liter tworzyć obrazy. Podczas spotkania przy współpracy uczniów powstał także piękny plakat promujący czytanie książek.

Na zakończenie uczniowie zakupili książeczki ze specjalnymi dedykacjami i rysunkami.

Spotkania autorskie sfinansowane zostały przez MKiDN w ramach projektu Promocja czytelnictwa pn. „Kto czyta książki żyje podwójnie”.