W dniu 16 października 2019 roku Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała spotkania autorskie w szkole podstawowej w Ochotnicy Górnej oraz w szkole podstawowej w Ochotnicy Dolnej – Skrodne. Prowadzącym spotkania był Paweł Kopijer – z jednej strony przedsiębiorca, menedżer oraz znany ekspert w zarządzaniu rozwojem ludzi w organizacji, będący wykładowcą wielu uczelni i prelegentem na setkach konferencji, a z drugiej jednocześnie człowiek kultury. Autor zachęcał młodzież do częstszego sięgania po książki, do zobaczenia w czytaniu źródła dla pasji, do rozwoju własnej kreatywności i pomysłowości.

Pan Paweł po przedstawieniu ciekawej prezentacji zaprosił uczestników do krótkiej zabawy w grupach, a następnie do udziału w ogólnopolskim konkursie, gdzie w zespołach mają możliwość sami tworzyć niezwykłe pomysły na grę planszową „Magia Dwuświata”. Autor opowiedział o swoim debiucie powieści fantasy pt. „Mrok we krwi”. Przekonywał młodzież, że to właśnie czytanie książek, szczególnie fantastycznych, jest doskonałym motorem dla rozwoju wyobraźni. Ustawiczne obcowanie z fantastyką pozwala stawiać śmiałe tezy, wybiegać umysłem w przyszłość jutra, która w obecnych czasach szybko staje się dniem dzisiejszym.

Na zakończenie spotkania można było zakupić książkę z autografem autora oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.