W akcji Noc Bibliotek 2019 pod hasłem "Znajdźmy wspólny język", wzięły udział nasze biblioteki gminne. W bibliotekach w Ochotnicy Dolnej i w Tylmanowej wspólne gry i zabawy rozpoczęliśmy z dziećmi zaopatrzonymi w poduszki i śpiwory w piątek 4 października od godziny 20:00. Najpierw przeprowadziliśmy warsztaty pt. „DoMowy – rodzinne historie o słowach”, które dostarczyły uczestnikom wiele radości i zabawy. Stworzyliśmy i zilustrowaliśmy wiele słów codziennego użytku. Następnie obejrzeliśmy film pt. „Ptyś i Bill”, przeprowadziliśmy konkursy, kalambury, czytaliśmy do późnych godzin nocnych (albo wczesnych porannych). Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, a rankiem po śniadaniu zostali odebrani przez rodziców. Bardzo cieszymy się z  udziału w akcji także czytelniczek biblioteki z Ochotnicy Górnej. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za fantastyczną zabawę i do zobaczenia na kolejnej nocy bibliotek.