W dniu 7 czerwca o godzinie 10:00 odbyła się ogólnopolska akcja pobijania rekordu w czytaniu JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM. W poprzedniej edycji wspólnie czytały książki 405 433 osoby! Również w naszej gminie wspólnie czytaliśmy w bibliotekach, na boiskach oraz w salach gimnastycznych. Łącznie było nas 389 osób.

Ideą akcji jest, aby dać uczniom okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych okolicznościach. Głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek.

Do biblioteki przyłączyły się szkoły podstawowe: im. Marii Konopnickiej w Ochotnicy Górnej, im. ks. prof. J. Tischnera w Ochotnicy Dolnej - Skrodne, oraz im. mjra Henryka Sucharskiego w Tylmanowej.

Dziękujemy za przyłączenie się i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :-)