W ramach XVIII Małopolskich Dni Książki 24 i 26 kwietnia 2019 roku Bibliotekę Publiczą w Tylmanowej odwiedziły dzieci.

24 kwietnia podczas naszych środowych popołudni dzieci wykazały się talentami artystycznymi, malując  róże, które ozdobiły naszą biblioteczną gazetkę. Nie zabrakło również czytania książek, zabaw i malowania Pusheenów, które jak co tydzień umilają dzieciom czas.

26 kwietnia Bibliotekę odwiedziły uczniowie  klasy pierwszej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. mjra Henryka Sucharskiego w Tylmanowej wraz z wychowawcą.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się czym tak naprawdę jest Święto Książki oraz co to są prawa autorskie. Wspólnie głośno czytaliśmy bajki i rozmawialiśmy o tym, która z baśniowych postaci jest naszą ulubioną. Nie zabrakło również tematów dotyczących przyrody i ochrony środowiska. Dyskutowaliśmy dlaczego ważne jest zbieranie i segregowanie śmieci oraz wymienialiśmy zwierzęta i rośliny pod ochroną, które znajdują się na naszym terenie. Na zakończenie wykonaliśmy zakładki z różą, które dzieci zabrały ze sobą do domu.

Tekst: Alina Młynarczyk