WITAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

Komunikat o błędzie

Notice: Undefined offset: 1 w counter_get_browser() (linia 70 z /home/hosting21/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).

W dniach 24. i 26. kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Bibliotekę w Ochotnicy Górnej odwiedzili uczniowie ze szkoły podstawowej wraz z wychowawcami.
24. kwietnia dzieci z klasy I wraz z Panią Małgorzatą Jagieła i z klasy II z Panią Józefą Leśnicką dowiedziały się o tym jak powstało to święto, następnie wspólnie czytaliśmy książki i malowaliśmy róże, z których powstał okolicznościowy plakat.
Jako, że to był tydzień ekologiczny przeczytaliśmy książkę z serii: Ciekawe dlaczego - "w niebie jest dziura" oraz rozmawialiśmy o wodzie, zanieczyszczeniach, segregacji śmieci, itp.
26. kwietnia przybyły dzieci z klasy 0 z Paniami Anną Kobylarczyk i Zofią Chrobak oraz z klasy III z Panią Anną Wójciak. 
Rozmawialiśmy o historii święta, a także wyjaśniliśmy co to są prawa  autorskie. Czytaliśmy także książki i zagadki o przyrodzie. Po przeczytaniu książki pt.: "Ciekawe dlaczego w niebie jest dziura i inne pytania na temat środowiska" rozmawialiśmy o energii odnawialnej i segregowaniu śmieci. Na koniec spotkania namalowaliśmy róże,które zostały zebrane w specjalną książkę.

tekst: Czesława Czajka

Galeria: