W dniu 18 marca GBP w Ochotnicy Dolnej odwiedzili uczniowie z klasy VI ze Szkoły Podstawowej im. ks. prof. J. Tischnera w Ochotnicy Dolnej-Skrodne wraz z panią wychowawczynią Marią Konopką. Najpierw przeprowadziliśmy zajęcia w oparciu o teksty pt. „Wieża o tysiącu luster” (baśń hinduska) oraz „Szklany człowiek” Beaty Krupskiej, które skłoniły uczestników spotkania do refleksji na temat ludzkich zachowań oraz postrzegania otaczającego nas świata, że jest on takim jakim chcemy go widzieć.

Następnie uczniowie wykonali piękne, przestrzenne kwiaty, które teraz ozdabiają biblioteczną gazetkę. Nie zabrakło też chętnych na wymianę książek. Na zakończenie podziwialiśmy dzieła ochotnickich twórców ludowych, które znajdują się na wystawie zorganizowanej przez WOK.